Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Letní škola pro pedagogy

Letní škola pro pedagogyDatum konání:
12.6.2024

Jestliže letní škola pro pedagogy znamená inspiraci a příjem pozitivní energie pro učitele před začátkem nového školního roku, o té náchodské to platí dvojnásob. Odehrává se totiž v přátelské, až rodinné atmosféře v příjemném venkovském prostředí ZŠ Náchod Babí. Ta letošní se uskuteční ve čtvrtek a v pátek 22. a 23. srpna 2024.

Letní škola pro pedagogy na ZŠ Náchod Babí vychází z dílny projektu Učíme se na Náchodsku – MAP 4, konkrétně ze spolupráce v rámci pracovní skupiny pro moderní didaktické formy vedoucí k rozvoji klíčových kompetencí v čele s učitelkami a zkušenými lektorkami Janou Tollarovou a Jitkou Grohmannovou. Program letní školy je tak opřen především o tři pilíře, a to o rozvoj čtenářství a pisatelství, rozvoj matematické gramotnosti a osobní rozvoj.

program_ctvrtek.pngprogram_patek.png

 

 

 

 

 

 

Kliknutím program Letní školy pro pedagogy zvětšíte pro čtení.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Ranní program obou dnů se nese v duchu tříhodinových workshopů. Účastníci a účastnice Čtenářsko-pisatelské lekce „Volanie močiara“ budou moci od lektorek Jany Tollarové a Blanky Naimanové získat inspiraci pro uskutečnění tandemové výuky, využívání digitálních technologií. Stejné lektorské složení druhý den představí tipy na současnou poezii a její využití v hodinách čtení a psaní. V rámci bloku Hravě s matematikou – inspiromat do hodin si účastníci kromě jiného vyzkouší manipulativní činnosti a různé druhy didaktických her pro využití v hodinách matematiky. Inspiromat do hodiny, tentokrát Hravě s češtinou přináší opět Jitka Grohmannová také navazující den. Tříhodinový blok zahrnuje šifry a šifrování a další kreativní didaktické pomůcky a hry včetně tipů na smysluplné zadávání práce pro žáky.   

MAP4_Program_anotace_LŠ_2024_obrazek.png

 

 

 

 

 

 

Kliknutím anotace jednotlivých workshopů zvětšíte pro čtení.  

 

 

 

 

 

 

 

Odpolední workshopy nabídnou tipy na online aplikace a jejich využití ve výuce opět v tandemu s Blankou Naimanovou a Janou Tollarovou. Protažení, pohybové cvičení a rytmizaci do hodin nabízí Jana Baudyšová. Učitelky a učitelé si mohou doplnit svá portfolia o nová říkadla a cvičení nejen do hodin českého jazyka.

Kufry plné knih a aktivity, které lze na dětskou literaturu navazovat, představí duo Knihy rády – Čteme dětem učitelka Aneta Hanušová a knihovnice na Veronika Nováková. Lucie Kačerová reprezentující náchodskou jazykovou školu Magic English naopak přichází s tipy, jak nepropadnout panice, až se to zase rozjede neboli jako efektivně nakládat s pracovním a osobním časem.    

Ohlédnutí za letním setkání pedagogů ZDE

Na závěr bude možné navštívit workshop z oblasti informatiky věnovaný využívání robotů ve výuce s učitelkou a lektorkou Klárou Dundrovou nebo si spolu s fyzioterapeutkou Petrou Šáchovou osvojit základy kineziologie, které lze využít pro posílení otevřené komunikace mezi učitelem a žáky, ale i mnoha dalšími účastníky komunikace. 

Fotografie z minulého ročníku ZDE

V rámci letní školy nás čeká také překvapení v podobě tajného hosta, grilování, posezení u ohýnku, společná hudební tvorba, příjemné občerstvené, mnohá milá setkání, navazování kontaktů a také právě to potřebné získání nové energie pro nadcházející školní rok.

Pozvánka na letošní ročník ZDE

"Vítáme všechny prvostupňové učitele. Doufáme, že vyjde počasí, abychom si mohli užít pobyt na školní zahradě a taky, že se nám společně podaří vybudovat minimálně tak skvělou atmosféru jako loni. Žáci pak budou jen koukat, s jak harmonizovanými učiteli plnými nápadů pro zatraktivnění výuky se po prázdninách setkávají," komentuje Lada Nevečeřalová, manažerka projektu Učíme se na Náchodsku - MAP 4. 

Už teď se těšíme!

Přihlášení na letošní ročník ZDE