Pokud máte zájem o účast na Letní škole pro pedagogy na ZŠ Náchod Babí v termínu 22. až 23. srpna 2024, jste na správném místě.
Přihlašování ZDE
Program:
Dvoudenní multitematický seminář určený pro pedagogy 1. stupně ZŠ
Dopolední bloky věnované rozvoji čtenářské a matematické gramotnosti
a) Čtenářsko-pisatelská lekce "Volanie močiara" s Janou Tollarovou v tandemu s Blankou Naimanovou
Účastníci si formou modelové lekce vyzkouší, jak s využitím inovativních digitálních technologií rozvíjet čtenářské a pisatelské dovednosti. Jak text využít napříč jednotlivými předměty – čtení, sloh, vlastivěda...Zažijí tandemovou výuku a získají představu o jejím využití v praxi.
b) Hravě matematikou - inspiromat do hodin s Jitkou Grohmannovou
V trojhodinovém workshopu si účastníci vyzkouší mnoho činností, kterými můžou pomoct žákům při osvojování učiva. Čekají je manipulativní činnosti už od první třídy, didaktické hry napříč prvním stupněm, kartičky a jejich využití v hodinách matematiky. Jak zadávat smysluplně skupinovou práci.
c) Čtenářsko-pisatelská lekce "Nebojme se poezie" s Janou Tollarovou v tandemu s Blankou Naimanovou
V tomto workshopu získají účastníci tipy na současnou poezii a její využití v hodinách čtení i slohu. Zjistí, že básničky neznamenají jen rýmy a sami si napíší čínskou báseň. Lekce bude opět realizována formou tandemové výuky.
d) Hravě češtinou - inspiromat do hodin s Jitkou Grohmannovou
Tentokrát se zaměříme na procvičování gramatických jevů pomocí kartiček, práci s tabulkou se slovy, šifrování textu aneb jak pomocí šifry namotivovat děti k novému učivu. Čeká vás i pár tipů do slohu, jak na mluvní cvičení, vtipné skládání vět a jiné aktivity, které lehce zařadíte do běžné hodiny. Jak zadávat smysluplně aktivity na start hodiny, aneb kreativní procvičování.
Tematické workshopy:
1. Pohyb a rytmizace ve výuce s Janou Baudyšovou
Chcete se ráno s dětmi hezky přivítat, zvednout je ze židliček a zábavnou formou, pomocí říkadel protáhnout těla, procvičit ruce a prstíky před psaním? Věřím, že ano. Čeká na vás řada říkadel, cvičení a praktických námětů i tip, jak se mohou prvňáčci představit na školní akademii.
2. Online aplikace jako nástroje pro výuku s Blankou Naimanovou v tandemu s Janou Tollarovou
V tomto workshopu si vyzkoušíte nejen mnoho užitečných aplikací do výuky, které lze využít na tabletech, ale také zažijete tandem a odpovědi na otázky, jak by měl takový tandem správně fungovat a jak ho nastavit.
3. Osobní produktivita s Lucií Kačerovou
Workshop provede účastníky technikami a praktickými nástroji, které pomáhají ještě lépe nakládat s pracovním i osobním časem.
- Máte někdy pocit, že jste výkonní, ale ne zcela produktivní?
- Nosíte v hlavě spoustu myšlenek a hledáte místo, kam je můžete bezpečně vysypat a mít hlavu alespoň na chvíli v klidu?
- Chybí vám motivace a stává se, že odkládáte důležité úkoly?
Pokud jste alespoň na jednu z otázek výše odpověděli ANO, bude pro vás workshop přínosem.
4. Budování vztahu ke knihám hravě s Knihy rády
V obležení knih (Veronika Nováková, Aneta Hanušová)
Jsme dvě kamarádky, učitelka a knihovnice, které spojila láska ke knihám, a to především k těm dětským. Zaměřujeme se na výběr kvalitní dětské literatury a na rozvoj pozitivního vztahu dětí ke knihám.
Představíme vám kufry plné knih vhodných pro děti spolu s konkrétními nápady na práci s nimi. Vyzkoušíme si aktivity motivující děti ke kontaktu s knížkou. Různé hry, drobničky, knižní icebreakery, vtipné aktivity propojující knihy s běžnými činnostmi.
5. Roboti ve výuce s Klárou Dundrovou
Máte ve škole roboty a nevíte, jak je zakomponovat do výuky? Budu se snažit předat tipy na práci s Blue boty/Bee boty, Ozoboty a iRobot Root - se všemi si všechno prakticky vyzkoušíte. Některé aktivity jsou možné dělat i bez robotů. Průřezově se dotkneme nejen informatiky, ale také českého jazyka, informatiky, angličtiny a dalších.
6. Posilování otevřené komunikace mezi učitelem a žáky s Petrou Šáchovou
Jak říká Petra, "můžeš mít vyřešeno v hlavě, ale nemusíš mít vyřešeno v srdci". Skrze principy kineziologie si řekneme, jak lze posílit otevřenou komunikaci mezi učitelem a jeho žáky. Proč je důležité setkání sám se sebou. Chybět nebudou ani praktické ukázky.
Večerní posezení u ohně, zpěv a tanec a také PŘEKVAPENÍ!
Inspirace, sdílení, síťování, diskuze a vše příjemné, co se s těmito činnostmi pojí!