Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Ohlédnutí za Letním setkání pedagogů

Ohlédnutí za Letním setkání pedagogůDatum konání:
24.8.2023
Datum ukončení:
25.8.2023

Letní Setkání Pedagogů! 

Přípravný týden ještě ani nezačal, a my už jsme se sešli, abychom popracovali, posdíleli a inspirovali se navzájem.

Na dvoudenním setkání na Základní škole Babí Náchod, se spojili pedagogové prvního stupně, kteří se věnují rozvoji čtenářských a matematických dovedností u našich malých školáků.

Díky dobrému počasí a krásné zahradě se mohlo mnoho aktivit odehrávat i venku a vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži metodu „učení venku“.

 

V rámci čtyř bloků nás Jitka Grohmannová zavedla do matematického světa a Jana Tollarová nás zasvětila do oblasti dílen čtení a psaní.

Ale to nebylo všechno! Naše zapálené knihovnice Kristina Ungrová a Petra Strnadová z Náchodska nám představily ty nejnovější knihy pro naše malé čtenáře a učitelka „nové informatiky“ Klára Dundrová nás seznámila s použitím robotů ve výuce.

Pozvali jsme také hosty větší dálky - autorku dětských knih, Zuzanu Pospíšilovou, a tvůrkyni metodických materiálů Věru Kořistkovou z www.vyukovematerialy.com.

 

V rámci odpoledního programu jsme si posdíleli tipy na výlety (brzy najdete na tomto webu v záložce „inspirace“), a vedle evaluačních fokusních skupin se podařil i well-beingový večer u ohniště s hrou na harmoniku a spoustu netradičních nástrojů, zpěvem a tancem.

Pracovní program byl nabitý informacemi, ale díky úžasné organizaci a skvělé podpoře, včetně technických služeb Velkého Poříčí, dobrovolných hasičů z Pěkova a Martina s Tondou, kteří nám vyrobili dřevěné lavičky, pomocníků středoškoláků Lence a Luďovi, jsme si užili každou vteřinu, kterou na svůj fotoaparát zachycoval Roman Branda.

A kdo nesmí být zapomenut? Celý tým místní školy v čele s paní ředitelkou Zuzanou Hoffmannovou a její zástupkyní Danou Čejchanovou, poděkování do kuchyně posíláme Markétě a kuchařce Pavlíně. Bez nich by to nešlo!

 

Tým MAP děkuje všem za účast, podporu a spolupráci. Účastníci byli nadšení, což potvrdili v závěrečných zpětných vazbách. Společným cílem bylo motivovat pedagogy do další práce ve školním roce a my můžeme s hrdostí říct, že se nám to více než povedlo!

 

Za organizátory Lada, Jana, Klára

 

Kompletní fotogalerii naleznete zde: https://us.zonerama.com/MAP2SCHOOL/Album/1000105768

Foto: Roman Branda