Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Letní setkání pedagogů

Letní setkání pedagogůDatum konání:
24.8.2023
Datum ukončení:
25.8.2023

Dvoudenní letní setkání pedagogů je vyústěním čtyřleté aktivní práce členů pracovních skupin pro rozvoj čtenářské a matematické gramotnosti. A my jako koordinátoři MAPu máme z této vzájemné spolupráce a propojení samozřejmě obrovskou radost, protože se nám plní dávný sen.

„Naší dlouholetou snahou je metodická a kolegiální podpora pedagogů ve výuce, tandemová výuka, mezioborové učení v nehodnotícím a podporujícím prostředí a tohle obě zkušené pedagožky Mgr. Jitka Grohmannová a Mgr. Jana Tollarová umí přenést do praxe,“ říká hlavní manažerka MAPu Lada Nevečeřalová.

S podporou členek obou pracovních skupin a díky Mgr. Zuzaně Hoffmannové, ředitelce ZŠ Babí Náchod a její zástupkyni Mgr. Daně Čejchanové, se máme na konci srpna na co těšit. Připraven je bohatý odborný i doprovodný program, krásné zázemí školy se zahradou, domácí catering a doufejme, že i hezké letní počasí.  

Mgr. Jitka Grohmannová se stala zkušenou lektorkou a vedla v uplynulých dvou letech velmi oblíbená metodická setkání pro pedagogy 1. stupně ZŠ. Během dvou dnů představí doslova záplavu metod a kreativních pomůcek, které sama za svou letitou praxi pro děti vymýšlí. Inspirace tedy bude dost a dost.

Mgr. Jana Tollarová, která učí v ZŠ Červený Kostelec, zase vedla několik čtenářských dílen pro pedagogy, kde se zaměřovala také na nečtenáře a začínající čtenáře. Je také dobrý příkladem ve spolupráci pedagog a knihovna. Její přístup je laskavý a klidný, proto věříme, že po návštěvě jejích lekcí si bude chtít číst už každý.

Příprava programu probíhala precizně, od prvního nápadu v loňském roce, až po několik letošních setkání s oběmi pedagožkami a členkami pracovních skupin. Přizvali jsme i řadu hostů. A když o našem nadšení slyšeli někteří partneři, nabídli nám rovněž svou pomoc. A tu opravdu uvítáme, protože navozit všechny pomůcky, nanosit dřevo, postavit stany, rozdělat večer oheň, vyřezat pár špalků na stoly a lavice, to je práce pro silné muže :)

A proč kvůli tomu všemu tolik povyku? Protože spojit lidi, kteří společně chtějí spolupracovat, učit se a předávat si své zkušenosti, je klíčové pro každého žáka, který zase v září sedne do školních lavic. A naší prací je, aby se pedagogové začali těšit už v srpnu a ideálně, aby napříč školami na Náchodsku zůstali ve spojení a nadále spolupracovali a podporovali se.

Tak nám držte pěsti!

 

Tým MAP