Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Marker do škol - dlouhodobé školení

Marker do škol - dlouhodobé školeníJak na kompetenční přístup ve škole skrze metody neformálního vzdělávání aneb dlouhodobé česko-slovenské školení Marker do škol

Asociace neformálního vzdělávání, zkráceně ANEV, pořádá na česko-slovenské vzdělávání s názvem "Marker do škol".

Cílem je nabídnout inspiraci z neformálního a kompetenčního vzdělávání a vybrat nejlepší metody a techniky pro přímou pedagogickou práci ve třídě.

 

O školení

Kurz vychází z dlouhodobého vzdělávání pro pracovníky a pracovnice s mládeží a je adaptován pro potřeby učitelů a učitelek ve školství. Byl již otestován v letech 2021 - 2022 v pilotním ročníku na školách. Lektorský tým má mnohaleté zkušenosti ve vzdělávání a přináší bohaté zkušenosti a inspiraci z neformálního vzdělávání do tříd.

Další ročník startuje v lednu 2024 a všechny termíny i další praktické informace najdete na příslušných webových stránkách.

Během školení se bude zaměřovat na kompetenční přístup ve vzdělávání a systematičtější přenos do praxe prostřednictvím konkrétních malých projektů účastníků a účastnic.

Dlouhodobost školení podporuje to, že má skutečně dopad, a česko-slovenský rozměr skupiny zase podporuje vytváření sítí a přenos inspirace přes hranice.

 

Co zažijete?


Během 4 školení se budeme věnovat například těmto tématům:

  • KOMPETENCE: Jak je rozvíjet u žáků a žákyň a pracovat s nimi v rámci ŠVP.
    STANOVOVÁNÍ CÍLŮ: Jak s nimi pracujeme a jaké místo mají ve vzdělávání postoje a jejich rozvoj. Jak je možné používat adaptovanou Bloomovu taxonomii v kontextu vzdělávání.
  • RŮZNORODOST VÝUKY: Jak udělat výuku pestřejší a prohloubit tak motivaci k učení.
  • SKUPINOVÁ DYNAMIKA: Jak pracovat se skupinou a skupinovou dynamikou jako podpůrným nástrojem učení.
  • METODY A TECHNIKY NEFORMÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ: Jak do výuky zařadit různé aktivity, které zvyšují efektivitu vzdělávacího procesu, podporují motivaci i spoluzodpovědnost dětí za vlastní proces učení.
  • UMĚT SE UČIT: Jak pomáhat žákům naučit se a řídit svoji vzdělávací cestu (přístup nazvaný self-directed learning)

Více informací k těmto tématům můžete objevit v metodické publikaci Slabikář neformálního vzdělávání, která je ke stažení zdarma na webu.

V čem ještě je školení unikátní?

Učíte se zážitkem a sebezkušeností ve velmi malé, ale přitom mezinárodní skupině (22 účastníků a účastnic a 6 ti členný tým z Česka a Slovenska).

 

Prvního ročníku se zúčastnilo celkem 8 pedagožek z našeho regionu.

A co o školení říkají? To se můžete přečíst v rozhovoru s Mgr. Janou Tollarovou a PhDr. Libuší Renfusovou

 

V případě zájmu se můžete přihlásit nejpozději do 25.10.2023 zde a pro případné dotazy Vám k dispozici tým ANEV, pište či volejte Jolaně Dočkalové na jolana.dockalova@anev.cz, tel. 606 163 785.

 

Volných je už pouze 6 míst!