Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Můj život po škole v Královehradeckém kraji

Můj život po škole v Královehradeckém krajiPortál "Můj život v Královehradeckém kraji" je velmi užitečný nejen pro žáky základních škol, kteří rozmýšlejí, kam se vydají na střední školy, ale také pro pedagogy, výchovné a kariérové poradce a samozřejmě také rodiče.

Hned na úvodní stránce naleznete krátké instruktážní video a rozcestník, pokud žák ví, co chce v životě dělat, nebo si není svou volbou ještě jistý. Tak či tak je fajn si proklikat obě možnosti. V té první se otevře dlooouhý seznam všech možných povolání, které u nás (v Česku) najdeme a můžeme vybírat. Pokud již dotyčný ví, jakému oboru se bude věnovat, může si zkrátit cestu a vybrat své budoucí povolání tímto způsobem.

V druhém případě, když si ještě budoucí středoškolák není jistý jakým směrem se vydat, kliká a vybírá vlastnosti a pracovní činnosti, které by ideálně jeho budoucnost měla obsahovat. Na základě toho dostane předvýběr z možných povolání. 

 

A už to jede! Přehledná grafika ukáže, jaké je uplatnění v této oblasti, jaký průměrný výdělek na této pozici a v tomto kraji, jaký je budoucí vývoj tohoto povolání a také jaké vzdělání je potřeba. Na to navazuje doporučení vhodných oborů a odkaz na konkrétní střední školy

Nezůstáváme jen u profese. Portál vás provede dál - zjišťuje, jaké máte požadavky budoucího bydlení, stravování, dopravy a další výdaje, které jsou součástí běžného života. Výsledkem je finanční analýza, tedy jaké jsou v této profesi (průměrné) příjmy a plánované výdaje. Nechybí ani zmínka potřebě finanční rezervy. Na konci už jen krátký shrnující dotazník a hotovo. 

Pro další informace, jak vůbec práci hledat, žádat o ni apod., můžete přejít na stránku "cesta k zaměstnání".

 

Na portále Můj život v KHK jsou připravené i bohaté podklady pro pedagogy - pracovní listy, metodiky, zpracování vybraného povolání, manuál tohoto portálu a mnoho dalšího. Vše naleznete zde:

http://khk.mujzivotposkole.cz/podklady