Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Projektové dny pro děti

Projektové dny pro dětiUčíme se na Náchodsku – MAP 4 v letošním roce přináší zajímavé akce pro děti a žáky. Program Jarní lesohrátky v sobě snoubí zážitkovou pedagogiku, učení se venku a také wellbeing spojený se zdravým pohybem na čerstvém vzduchu. Alespoň chvilkové odložení mobilních telefonů z dětských rukou slibují i další chystané projektové dny se záběrem od čtenářství až k robotice.

MAP_timeline_čistý_ZMĚNA.png  

V sobotu 11. května 2024 budou mít žáci 1. stupně základních škol během šestihodinového programu možnost seznámit se s procesy odehrávajícími se v lese během jarních měsíců. S pomocí lektorky Mirky Soldánové získají povědomí o léčivých schopnostech různých druhů stromů i bylin. Zkusí si náročnou práci lesních dělníků při výsadbě sazenic stromů a jako správní zálesáci si otestují ideální míru opečení buřtů na ohni.      

Knihovna městyse Velké Poříčí v čele s vedoucí Petrou Strnadovou v úterý 21. května v odpoledním čase po vyučování přivítá žáky 3. až 5. ročníků základních škol se zájmem o společně strávený čas u četby knih. Mladí čtenáři mohou přivést i tatínka nebo babičku. Čtenáři napříč generacemi se vzájemně obohatí svůj vztah k hlavní postavě své oblíbené knihy a mnoho dalšího.

Přihlašování bude spuštěno od 10. dubna - více info na webu v Akcích a FB

031_HZ6_3558_Mirka_RokVlese_jaro.jpg

V druhé polovině roku si přijdou na své také budoucí high-tech mechatronici v oblasti programování a robotiky s lektorkou Klárou Dundrovou. Na řadu přijdou také projektové dny věnované rozvíjení zdravého pohybu žáků. Všechny dosud uvedené akce jsou připravovány jako volnočasové, tj. konají se v časech po vyučování nebo o víkendu.    

Speciální pozornost ze strany projektu je věnována tzv. vyvážené inkluzi aneb práci s nadanými a přemýšlivými žáky. Pro ty projekt MAP ve spolupráci s Olgou Jarou a Danou Hádkovou z Badatelské akademie Datel pořádá projektové dny v podobě celodenních venkovních výprav, které v sobě snoubí inovativní výukové prvky učení se venku a zážitkové pedagogiky. Na srpen chystáme také příměstský tábor ve Stárkově.

Do mateřských škol v území Náchodska již v tuto chvíli míří představitelky čtenářské iniciativy Knihy rády – Čteme dětem. Aktivní milovnice dětské literatury v současnosti na rodičovské dovolené Veronika Nováková a Aneta Hanušová přivážejí do mateřských škol program spojený s podporou zájmu o knihy u těch nejmenších.

 

Podrobnosti a možnosti přihlašování k jednotlivým akcím můžete postupně sledovat na webových stránkách projektu Map2school.cz, na Instagramu MAP2SCHOOL nebo na Facebooku Učíme se na Náchodsku – MAP 4.