Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Zřizovatelé z Náchodska a Jaroměřska společně pod jednou střechou

Zřizovatelé z Náchodska a Jaroměřska společně pod jednou střechouDatum konání:
25.3.2024

Projekt Učíme se na Náchodsku – MAP 4 se letos kromě dětí, žáků a pracovníků škol zaměřuje i na zřizovatele místních škol, tedy starosty, místostarosty obcí Náchodska nebo pracovníky odboru školství při městském úřadu.

V druhé půlce února se tak ve spolupráci s projektem Rozvoje vzdělávání na Jaroměřsku MAP IV uskutečnilo první společné vzdělávací odpoledne, a to za přítomnosti školitele Miroslava Hřebeckého ze společnosti EDUIn. O potřebnosti akce svědčí zaplněný sál Obecního domu ve Velkém Poříčí, kde se akce konala. „Seminář vedl k ujasnění si hranic mezi zřizovatelem a školou, potažmo ředitelem. Zároveň zde padla řada doporučení, jak ke škole a jejímu vedení přistupovat nebo jak řešit její komunikaci navenek,“ popisuje přínosy akce jeden z účastníků, starosta Police nad Metují Jiří Škop.

6H9A2639.jpg

Přestože na podobné školení jezdím už dva roky přímo do EDUIn, i tak pro mě byla účast na vzdělávacím semináři od MAPu důležitá,“ hodnotí akci Iveta Lukešová, vedoucí odboru školství v Náchodě, a dodává: „Pana Hřebeckého znám i z Klubu zřizovatelů, který z hlediska přísunu relevantních informací také vřele doporučuji.“

Klub zřizovatelů

Dostat více než dvacet zástupců obcí pod jednu střechu pro nás byla výzva. O to víc nás těší nejen slovní pozitivní hodnocení celé akce ze strany účastníků. Zřizovatele škol budeme oslovovat s nabídkou kvalitního vzdělávacího a osvětového programu i nadále,“ potvrzuje vedoucí projektu Lada Nevečeřalová. „Kromě pokračování série s Miroslavem Hřebeckým máme v úmyslu přivést do území odborníky z výzkumného ústavu PAQ Research. Ještě v tomto školním roce tak očekáváme otevření problematiky rostoucí školní neúspěšnosti žáků v území,“ doplňuje.     

Úsměvy na rtech všech zúčastněných si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.   

Fotky ZDE