Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Vernisáž Kouzelná cesta v Červeném Kostelci

Vernisáž Kouzelná cesta v Červeném KostelciDatum konání:
1.3.2023

V Březnu - měsíci čtenářů bude možné v podkroví knihovny zhlédnout výstavu čtenářských karet Kouzelná cesta, které byly veřejnosti představeny na podzim roku 2022 a slouží jako pomůcka pro rozvoj čtenářské gramotnosti.

 

Výstava bude zahájena v podkroví Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec 1. března v 17 hodin vernisáží, která proběhne za účasti autorky Mgr. Petry Bubeníčkové, Ph.D. a ilustrátorky Františky Jelenové. Součástí vernisáže bude úvodní slovo autorky, hudební doprovod i občerstvení, vstup na vernisáž je zdarma.

Vernisaz Kouzelna cesta_page-0001 (1).jpg(pro zvětšení klikněte) 

Kouzelná cesta je soubor nádherně ilustrovaných 38 karet, jehož myšlenkovou autorkou je Mgr. Petra Bubeníčková, Ph.D., která vede Katedru českého jazyka a literatury na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové. Autory výtvarné stránky jsou výtvarník Oldřich Jelen a jeho dcera, ilustrátorka Františka Jelenová.

Tyto čtenářské karty pomáhají dětem lépe tvořit příběhy. Na kartách jsou zastoupeny mužské i ženské archetypální postavy, zvířata, prostředí, role (prvky podporující dějový zvrat) a kouzelné předměty. Možností práce s kartami je nepočítaně, proto je k souboru přidán i metodický návod, tedy jakási pravidla hry. Soubor lze také využít například pro aktivizaci komunikace ve třídě či jiném kolektivu.

V knihovně budete mít možnost seznámit se s originály tohoto mimořádného souboru ve formátu A4, výstavu bude možno zhlédnout ve výpůjční době knihovny (nejlépe po domluvě s ředitelkou či knihovnicí).

Během března budete mít v knihovně také jedinečnou možnost si soubor čtenářských karet ve formátu A5 zakoupit. Více informací Vám poskytnou knihovnice v obou odděleních knihovny.

 

Kristina Ungrová, Knihovna Břetislava Kafky, Červený Kostelec

Chci vědět více o knihovně