Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Čtenáři ze tří škol a tři knihovnice na jednom místě a jak to dopadlo

Čtenáři ze tří škol a tři knihovnice na jednom místě a jak to dopadloDatum konání:
29.5.2024

V úterý 21. května 2024 se v rámci projektu Učíme se na Náchodsku – MAP 4 v knihovně městyse Velké Poříčí uskutečnila dílna čtení. Děti se pod dohledem knihovnic Petry Strnadové a Kristiny Ungrové zabývaly hlavními knižními postavami.

Čtenářská dílna s titulem Harry Potter, Smraďoch, Malý Princ... a kdo je tvůj oblíbený hrdina?.JPG

Po úvodních seznamovacích hrách se všichni společně pustili do rozboru toho, co vše tak zvané protagonisty charakterizuje. Čtenářská dílna by nebyla opravdová, kdyby během ní neprobíhalo také nějaké to čtení. Děti měly prostor pustit se do čtení vlastních rozečtených knížek, které si s sebou přinesly. Jednou z aktivit bylo zamyšlení, co vše charakterizuje hlavní postavu z rozečtené knihy, co charakterizuje samotného čtenáře nebo čtenářku a co mají společného. Následovalo vzájemné sdílení poznatků.

Všechny děti, které jsme přivítaly u nás v knihovně měly velmi dobré vyjadřovací schopnosti, nebyly ostýchavé a asi i díky tomu, že se jednalo o jednorázovou aktivitu nikoli stálý kroužek, všechny byly velmi aktivní. Dílna čtení se tak velmi povedla,“ soudí Petra Strnadová, vedoucí Knihovny městyse Velké Poříčí. „Díky zjištění očekávání jednotlivých účastníků v úvodu setkání si dovoluji tvrdit, že se nám podařilo naplnit představy dětských čtenářů o průběhu akce. Pátrali jsme, četli jsme, povídali jsme si a luštili jsme. Díky zařazení hry bingo jsme splnily i poslední přání, a to setkat se s něčím nečekaným,“ dodává Kristina Ungrová z Knihovny Břetislava Kafky Červený Kostelec.

Akce přilákala také zástupkyni sousedské Městské knihovny Náchod. Monika Kobrlová během celého programu doplňovala dětský tým. Podařilo se nám tak formou společného čtení propojit děti ze tří škol a zástupkyně tří knihoven na Náchodsku.

Více fotografií ZDE