Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Vzděláváme se na Náchodsku: Olympiáda, festival a exkurze pro žáky, veřejnost i učitele

Vzděláváme se na Náchodsku: Olympiáda, festival a exkurze pro žáky, veřejnost i učiteleDatum konání:
21.1.2020

(Zpravodaje Náchod, Police nad Metují 2020/01)

Na Náchodsku vzniká pod vedením PaedDr. Lenky Soumarové (ředitelka MŠ a ZŠ Suchý Důl) sdružení malotřídních škol. Cílem je vzájemná podpora a spolupráce malotřídních škol. Jednou z jeho aktivit na tento školní rok je pořádání Vědomostní olympiády. Na podzim proběhlo první kolo, kterého se zúčastnili žáci z pěti škol. Letos proběhnou ještě další kola, a to v únoru v obci Bukovice a v březnu ve Žďárkách. V květnu se olympiáda zakončí slavnostním vyhlášením a výherci se předá putovní pohár.

27. února se uskuteční v sále Velkého Poříčí Minifestival mateřských škol. Pro pedagogy je připraven prostor pro vzájemnou diskuzi a sdílení s odborníky, například SCIO (Sylvia Jančiová), STEP (Simona Pekárková), lektorem předčtenářské gramotnosti (Martin Jung) a s odborníky na matematickou gramotnost. Veřejnost je srdečně zvána od 15 hodin a těšit se mohou na dětské pěvecké sbory a na prezentaci místních mateřských škol.

Zveme pedagogy 1. a 2. stupně na exkurzi do základní školy Mozaika v Rychnově nad Kněžnou, která se uskuteční v pondělí 9. března. Pozvánku na akci najdete na www.mas-stolovehory.cz nebo na Facebooku: Rozvoj vzdělávání na Náchodsku – MAP2.