Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Minifestival mateřských škol

Minifestival mateřských školDatum konání:
27.2.2020

Minifestival mateřských škol proběhl 27. února v sále Úřadu městyse ve Velkém Poříčí. Odbornou garantkou Minifestivalu byla Mgr. Michaela Trejtnarová, která působí jako ředitelka MŠ Havlíčkova Náchod, a účastníky provázala nabitým programem.

Mgr. Simona Pekárková, Ph.D. a Mgr. Martina Švandová, Ph.D., STEP pedagogicko-psychologická poradna seznámily ředitelky a učitelky MŠ z Náchodska s novinkami v diagnostice školní zralost. Ukázky hlasové průpravy představil Mgr. Martin Jung z Rétor Institut. Mgr. Bc. Linda Bártů s Mgr. Sylvou Jančiovou ze Scio hovořily o rozvoji emoční inteligence.
Program byl dále věnován prezentaci aktivit 15 mateřských škol ve formě Power Pointové prezentace, panelové výstavy a ukázkami prací.
Odpoledne členky pracovní skupiny k rozvoji matematické gramotnosti představily metody a didaktické pomůcky při práci s dětmi v předškolním věku. Zároveň si účastníci Minifestivalu mohli vyzkoušet rozličné didaktické pomůcky (digitální včelu, mikroskop, vermikompostér, malířský tobogán, Klokanův kufr, …) a polytechnický koutek. Minifestival rozšířily ukázky produktů společností Nakladatelství Svojtka & Co. a Školní brašnička.cz. Děkujeme všem za spolupodílení se na tak výjimečné akci a vytvoření velmi milé atmosféry 

Foto: Foto Máslo