Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Role zřizovatele ve vzdělávání 21. století

Role zřizovatele ve vzdělávání 21. stoletíDatum konání:
19.2.2024

Jak a k čemu směřovat školu? Končí úloha zřizovatele péčí o budovu a zázemí pro vzdělávání? Aneb co se od zřizovatele očekává, jaké má povinnosti, o čem by měla být škola 21. století a jak na tom efektivně spolupracovat s jejím vedením.

Série tří setkání v průběhu nadcházejících dvou let 2024 -2025 se bude zabývat nejen výše uvedenými otázkami, ale i aktuálními tématy z oblasti hodnocení kvality škol, odměňování ředitelů apod.

Na prvním únorovém setkání se zástupci obcí, především těm, které zřizují základní či mateřskou školu na Náchodsku a Jaroměřsku, bude celé pondělní odpoledne věnovat Mgr. Miroslav Hřebecký.

 

Setkání bude zaměřeno na tyto okruhy:

  • Co se očekává od zřizovatele školy a kde jsou hranice kompetencí mezi ním a ředitelem?
  • Jaké všechny role by dnes měla naplňovat škola?
  • Jak vypadá kvalitní výuka, k čemu směřovat?
  • Jak může zřizovatel účinně pomáhat své škole a podporovat ji?
  • Jak ideálně komunikovat s ředitelem (jak si vykolíkovat hřiště a jak nastavit komunikační mechanismy)?

Lektor: Miroslav Hřebecký, programový ředitel informačního centra o vzdělávání EDUin, o.p.s., dlouholetý lektor s ředitelskou zkušeností z gymnázia i ZŠ, který se dnes věnuje především vzdělávací politice, roli zřizovatelů škol a jejich podpoře, komunikaci školy s rodiči.

Je odborným garantem Klubu zřizovatelů a každoroční celostátní konference pro zřizovatele Lepší škola. Jeho kurzy prošlo přes 5 tisíc pracovníků ve školství.

IMG_7671-scaled-1.jpg


 

Setkání proběhne v pondělí 19. února 2024 v sále Úřadu městyse Velké Poříčí od 13.00 do 17.00 hodin. 

Pro zachování kvality je počet míst omezen - zajistěte si to své přes přihlašovací formulář, nejpozději však do 13. 2. 2024. 

Zřizovatele_unor_2024.png

 


EDUin pro žřizovatele také zpracovává tzv. KáPéZetku, neboli Průvodce pro zřizovatele škol 

kpz.png

Publikace je určena především starostům a zastupitelům obcí a měst. Ve třinácti kapitolách vás provede spletí předpisů, povinností, se kterými si musíte poradit. Nabízí praktické příklady návrhů nebo řešení, které se v různých obcích či městech osvědčily.
Průvodce je pověstnou „kápézetkou”, po které sáhnete ve chvíli, kdy se potřebujete v nějakém tématu školské agendy rychle zorientovat.

Na jaro 2024 chystá EDUin jeho vylepšenou verzi a potřebuje vaší zpětnou vazbu. Chybí vám v KPZ nějaké důležité téma nebo kapitola? Co jste ocenili? Pomozte průvodce zdokonalit, pro vás to bude pár minut zamyšlení, pro EDUin velká pomoc.