Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Minifestival mateřských škol: unikátní možnost

Minifestival mateřských škol: unikátní možnostDatum konání:
27.2.2020

Minifestival mateřských škol: unikátní možnost, kdy se potkali zástupci mateřských škol na Náchodsku

(Zpravodaje Náchod, Červený Kostelec a Police nad Metují 2020/04)

V době před vypuknutím Corona pandemie se podařilo uspořádat Minifestival mateřských škol působících na Náchodsku. Jednalo se o výjimečnou příležitost, kdy se potkali ředitelky, pedagožky, asistenti i nepedagogičtí pracovníci z 15 MŠ a sdíleli si cenné zkušenosti dobré praxe, výukové pomůcky a diagnostické nástroje školní zralosti. Dopolední část programu byla určena pro zástupce škol a odpolední část pro rodiče a všechny zájemce o vzdělávání dětí.

V rámci odborného programu vystoupily Mgr. Simona Pekárková a Ph.D. a Mgr. Martina Švandová, Ph.D. z pedagogicko-psychologické poradny STEP, které seznámily ředitelky a učitelky s novinkami v diagnostice školní zralosti. Dále proběhlo představení ukázek hlasové průpravy Mgr. Martina Junga z Rétor Institutu. Tematické přednášky završila Mgr. Bc. Linda Bártů s Mgr. Sylvou Jančiovou ze Scio, které hovořily o rozvoji emoční inteligence u předškolních dětí. V neposlední řadě byli všichni odborníci po celý den k dispozici pro  individuální konzultace.

Odpoledne členky pracovní skupiny k rozvoji matematické gramotnosti MAP 2 představily metody a didaktické pomůcky při práci s dětmi v předškolním věku. Zároveň si účastníci Minifestivalu mohli vyzkoušet rozličné pomůcky: digitální včelu Bee Bot, MAMOKUK – Malá MObilní KUfříková Knihovna, mikroskop, vermikompostér neboli žížaliště na domácí likvidaci bioodpadu, malířský tobogán, Klokanův kufr a polytechnický koutek, kde si děti na brusce vyráběly z bezových prutů hůlky na vyťukávání rytmu.

Minifestival rozšířily ukázky produktů společností Nakladatelství Svojtka & Co. a Školní brašnička.cz. Všechny zúčastněné MŠ se mohly prezentovat svými tvůrčími nápady a projekty ve školce formou fotek ze svých akcí, výtvory a Power Pointovou prezentací.

Děkujeme všem za spolupodílení se na tak výjimečné akci a za vytvoření velmi milé atmosféry, která nás právě v této době obohatí o rozličné možnosti, jak s dětmi pracovat na rozvíjení jejich dovedností v domácím prostředí.

Minifestival mateřských škol proběhl 27. února v sále Úřadu městyse ve Velkém Poříčí a jeho odbornou garantkou byla Mgr. Michaela Trejtnarová, ředitelka MŠ Havlíčkova Náchod.