Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Konference Učení pro život Broumov 2019: Dvoudenní festival otázek a odpovědí

Konference Učení pro život Broumov 2019: Dvoudenní festival otázek a odpovědí



Datum konání:
19.9.2019
Datum ukončení:
20.9.2019

(Zpravodaj 09/2019  Náchod)

Zástupci projektů Rozvoje vzdělávání na místní a krajské úrovni realizované Místními akčními skupinami na Náchodsku, Jaroměřsku a Broumovsku společně s Královéhradeckým krajem pořádají již druhý ročník konference Učení pro život, která do regionu přivádí vizionáře i odborníky na vzdělávání a má významný dopad na rozvoj a podporu pedagogů v našem kraji.

Letošní ročník se koná ve dnech 19. – 20. září 2019 v klášteře v Broumově a smyslem je společné učení pedagogů, odborníků, rodičů a dalších zájemců o vzdělávání. Jednotícím zadáním pro všechny zúčastněné je pod vedením lektorů přijít na to, „Co to znamená (se) učit spolu?“

„Díky spolupráci můžeme vnést do výuky a práce s novou generací potřebné inovace. V globální ekonomice je vzájemná inspirace klíčovou kompetencí. Pokud chceme, aby naše děti jednou obstáli, máme právě teď šanci investovat naši energii do aktuálních metod učení a opravdového rozvoje našich potomků,“ říká Lada Nevečeřalová, ideová zakladatelka konference za Náchodsko z MAS Stolové hory a Mezi Úpou a Metují.

„Po oba dny vystoupí řada zajímavých lektorů jako je například uznávaná filozofka Anna Hogenová nebo hosté ze Slovenska Anna Zelenková a Viktorie Dolinská, odbornice na interkulturní komunikaci a kompetence. Přijedou i odborníci na kritické myšlení a mediální gramotnost novináři Silvie Lauder a Petr Nutil, což je v informační společnosti velmi důležité,“ doplňuje Michaela Baxová z MAS Broumovsko.

„Pilířem konference jsou čtyři hodinové přednášky a 16 workshopů s tématy jako inovativní vzdělávací metody Charnga a Wanda, vzájemné učení, formativní hodnocení, čtenářství, kariérové poradenství, jóga nebo zdravá strava,“ říká.

„Jsem velmi ráda, že kraj může už podruhé podpořit broumovskou konferenci, která je velkou inspirací pro všechny aktivní učitele, ředitele i rodiče, jimž záleží na kvalitě vzdělání a budoucnosti jejich dětí. Tato výjimečná událost ideálně zapadá do filozofie kraje – usilujeme o zkvalitnění vzdělávacího procesu prostřednictvím inovací ve vzdělávání a vytvářením tvůrčího, povzbudivého a inspirativního prostředí ve školách,“ dodává Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje.

Doprovodný program zajistí žáci ze základních uměleckých škol z regionu. Vystoupí dechový orchestr, taneční soubor, kytaristi, swingová formace nebo akordeonový orchestr. Muzeum papírových modelů představí modely jako výukové prvky a Muzeum Pod čepicí zase kreativní výukové pomůcky a instalace. O občerstvení se postarají žáci ze střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují.

„Naší snahou při přípravě konference bylo, aby lektoři i organizátoři tvořili a pracovali v tandemu. Věříme v sílu spolupráce, proto i motto konference zní „Propojme své myšlenky“, dodává na závěr odborná garantka konference Jana Stejskalová.

Konferenci pořádají místní akční skupiny Stolové hory, z. s., Mezi Úpou a Metují, z. s., Broumovsko+, z. s. ve spolupráci s Královéhradeckým krajem v rámci projektů MAP 2 – místních akčních plánů rozvoje vzdělávání v ORP Náchod, ORP Jaroměř a ORP Broumov a KAP – krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Královéhradeckém kraji.

Program konference naleznete zde www.konference-broumov.webnode.cz.

Jana Vanišová, koordinátorka aktivit projektu