Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Jarní lesohrátky nalákaly děti do lesa

Jarní lesohrátky nalákaly děti do lesaDatum konání:
6.6.2024

Jen málokdo nechodí rád na procházku do přírody. Výjimkou nejsou ani děti, jen je většinou třeba připravit jim zábavu, aby je to bavilo i delší čas. Nejen zábavu, ale i mnoho poznání dětem i komukoliv jinému přináší lesní pedagogika. Šest hodin v lese v souladu s konceptem lesní pedagogiky připravila ve spolupráci s projektem Učíme se na Náchodsku – MAP 4 Mirka Soldánová a Václav Kopa pro zájemce z prvních až třetích tříd základních škol celého Náchodska na sobotu 11. května.

1 (105 z 215).jpg

Malí průzkumníci zjistili, jak fungují mraveniště nebo objevili rozdíly jehlic u nejrůznějších jehličnanů. Ochutnali mladé lístky jeřábu, které chutnají po nugátu. Nugátové lístky ale byly pouhým předkrmem opečených buřtů. Dětem totiž při sázení malých sazenic smrku vyhládlo.

Kromě toho také zmokly a nejen kvůli zahřátí hrály plno pohybových her. Na programu byla i hra „Jak roste les“, při které jeden představoval vánoční stromeček získaný při prořezávce a druhý například pořádný strom, který lesník vybral jako nejvhodnější na výrobu trámu pro stavbu domu.

Ani jedno dítě neodolalo zkusit imitovat hlas jelena nebo srnce fouknutím do vábničky. A nejen díky tomu děti objevily, jaký je rozdíl mezi myslivcem a lesníkem. Zážitky hned po konci programu děti chrlily na své rodiče. Pokud by i vaše dítě toužilo po obdobném sobotním programu, sledujte naše stránky a sociální sítě, na podzim totiž chystáme další lesohrátky.

Foto z celé akce ZDE