Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > MaMoKuk – Malá Mobilní Kufříková Knihovna

MaMoKuk – Malá Mobilní Kufříková KnihovnaDatum konání:
9.4.2020

Ma Mobilní Kufříková Knihovna pro mateřské školky v Náchodě, na Hronovsku, Policku, Červenokostelecku a Českoskalicku vznikla v loňském roce jako nápad, jak aktivně šířit pedagogické metody, inovace a inspiraci při práci s dětmi mezi jednotlivými mateřskými školami. Metodickým garantem edukativního obsahu je zkušená pedagožka a ředitelka MŠ Havlíčkova v Náchodě Mgr. Michaela Trejtnarová.

„Součástí MaMoKuku jsou odborné knihy, časopisy, metodické materiály, které přispívají k profesnímu i osobnímu rozvoji pedagogů, podporují práci pedagoga při rozvoji jednotlivých gramotností u dětí a v neposlední řadě rozvíjejí nalezení individuálního dětského potenciálu“ říká Michaela Trejtnarová.

Celkem máme v našem území pro domácí vzdělávání pedagogů a rodičů dvě mobilní knihovny, které mohou sloužit v těchto časech, kdy jsou školky zavřeny. Aktuálně je MaMoKuk využíván v mateřské školce v Polici nad Metují a v brzké době je možné si ho opět zapůjčit. „Neváhejte a zarezervujte si svůj MaMoKuk v kanceláři MAP ve Velkém Poříčí“ vyzývají koordinátorky projektu MAP 2 Ing. Anna Špačková a Mgr. Jana Vanišová.