Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Velké Poříčí je místem pro rozvoj vzdělávání na Náchodsku

Velké Poříčí je místem pro rozvoj vzdělávání na NáchodskuDatum konání:
6.3.2019

V roce 2018 uspořádaly ve Velkém Poříčí Místní akční skupiny Stolové hory a Mezi Úpou a Metují několik pracovních setkání pro učitele, asistenty pedagoga a školní asistenty. Témata podporovala matematickou a čtenářskou gramotnost a komunikaci mezi školou, žákem a rodinou. Příležitost pro spolupráci a sdílení příkladů dobré praxe umožnily vedení mateřských škol řešit jejich potřeby.

V roce 2019 budeme na tematická setkání navazovat semináři a workshopy. Například, jak vést třídní dokumentaci, jak začleňovat žáky s odlišným mateřským jazykem a dvoudenním školením pro asistenty pedagoga a školní asistenty.

Pro rodiče žáků jsme v Červeném Kostelci zorganizovali besedu s názvem „Děti v pasti sociálních sítí“, která se zabývala kyberšikanou a životem mladých na sociálních sítích. Besedy se zúčastnilo přes 120 rodičů a pro velký zájem ji budeme znovu letos pořádat, neboť se ukazuje její aktuálnost.

V červnu se chystá v parku náchodského Déčka sobotní odpoledne pro rodiče s dětmi na téma „Hry s matematickým podtextem venku i ve stanu“, kde se návštěvníci budou moci seznámit s principy matematicko-logických a mentálně rozvojových her. Dále se plánují čtenářské dílny pro pedagogy, knihovníky a rodiče. Aktuální pozvánky s termíny na jednotlivé akce můžete sledovat na Facebooku: Rozvoj vzdělávání na Náchodsku – MAP 2.

Jana Vanišová a Anna Hubáčková, Koordinátorky aktivit projektu