Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Novinky > Rok po konferenci s Janou Nováčkovou

Rok po konferenci s Janou NováčkovouDatum konání:
9.11.2022

 

V rámci našeho seriálu rozhovorů s lektory konference Učení pro život 2021 vám přinášíme další milý rozhovor, tentokrát s PhDr. Janou Nováčkovou, CSc., spoluautorkou konceptu, knihy a kurzů Respektovat a být respektován.

 

Máme roční výročí konference Učení pro život, a chtěli bychom se Vás zeptat: jak se Vám daří, co je nového v tématu vzdělávání a ve školství?

Také vás všechny pedagogy i zájemce o vzdělávání srdečně zdravím.

Za nejdůležitější událost v tomto roce považuji uvedení filmu Svobodné děti, který ukazuje rodiny s dětmi v domácím vzdělávání i svobodné školy, které se snaží umožnit dětem sebeřízené vzdělávání.

Ve filmu komentuji sebeřízené vzdělávání z hlediska vývojové psychologie. Informace o filmu můžete shlédnout zde.  

Pokud má někdo zájem zorganizovat promítání filmu a pozvat k následné besedě někoho z aktérů, autoři film zapůjčují zdarma. Informace najdete na jejich FB.

Zde jsou fotky z promítání na PedF UP v Olomouci, v panelu byli zakladatelé dvou nejznámějších svobodných demokratických škol Donum Felix v Kladně a Ježek bez klece v Brně a také rodiče s 15-letou dcerou, která ukončila v domácím vzdělávání základní školu. Bohužel za minimální účasti studentů a pedagogů fakulty, obecenstvo tvořila především veřejnost.

Kromě toho se uskutečnila v listopadu 2021 ve spolupráci s občanským sdružením Domáce vzdelávanie na Slovensku přednáška s diskusí o motivaci dětí.

V tomto vidím smysl a budoucí cesty ve vzdělávání.

Děkuji za rozhovor.

Ať se vám daří.

Vaše Jana Nováčková